Časté otázky k Omega-3 Kids Nutrilite / FAQ

1. Kto môže používať výrobok?

NUTRILITE™ Kids Omega-3 je určený najmä deťom starším ako 4 roky. Môžu ho používať aj dospelí, ktorí hľadajú alternatívu miesto kapsúl a tabliet.

 

2. Čo je hlavný zdroj omega-3 mastných kyselín vo výrobku?

NUTRILITE™ Kids Omega-3 obsahuje omega-3 mastné kyseliny len z jedného zdroju a tým je rybí tuk.

 

3. Aký druh rýb je použitý v tomto výrobku?

V NUTRILITE Kids Omega-3 sú použité tieto druhy rýb: ančovičky (Engraulis ringens a Engraulis encrasicolus), sardinky (Sardina pilchardus), makrely (Scomber colias a Scomber japonicus).

 

4. Ako sú omega-3 mastné kyseliny premenené na emulziu? Špeciálne technické pozadie?

Dôležitou vlastnosťou mäkkých tabliet je schopnosť kombinovať tuky a prísady rozpustné vo vode v jednej mäkkej žuvacej tablete.  Vďaka tejto pre-emulgovanej forme podávania sa mäkké žuvacie tablety rovnomerne rozpustia v žalúdočných šťavách. Preto je vstrebávanie sa EPA + DHA výrazne vyššie v porovnaní s normálnymi jemnými gélovými kapsulami, kde sa tuky a voda dostávajú do žalúdka oddelene.

omega 3 kids pre deti

 

5. Kedy je najlepší čas užívať mäkké tablety? S jedlom? Ráno?

NUTRILITE Kids Omega-3 mäkké žuvacie tablety vám odporúčame užívať s jedlom, pretože vstrebávanie sa tukov rozpustných vo vode funguje lepšie v kombinácii s jedlom. 

 

6. Je prípravok vhodný pre vegetariánov?

Nie. NUTRILITE Kids Omega-3 nie je vhodný pre vegetariánov, pretože výrobok obsahuje rybí tuk a hovädziu želatínu.

 

7. Je tento výrobok vhodný pre vegánov?

Nie. NUTRILITE™ Kids Omega-3 nie je vhodný pre vegánov, pretože obsahuje rybí tuk a hovädziu želatínu.

 

8. Obsahuje tento výrobok lepok?

NUTRILITE Kids Omega-3 neobsahuje žiadne prísady s obsahom lepku.Výrobok však nebol testovaný na lepok a nemôžeme tak používať tvrdenie „bezlepkový.“ 

 

9. Obsahuje tento výrobok laktózu?

Nie, NUTRILITE Kids Omega-3 neobsahuje laktózu.

 

10. Prečo mäkké žuvacie tablety NUTRILITE Kids Omega-3 obsahujú slnečnicový olej?

Mäkké žuvacie tablety NUTRILITE Kids Omega-3 obsahujú okrem udržateľne získavaného rybieho tuku a cenného vitamínu D aj veľmi malé množstvo slnečnicového oleja. Slnečnicový olej sa používa ako nosič farbiva (výťažok z papriky) a v každej tablete predstavuje iba 0,01533% (cca 0,23 mg slnečnicového oleja na jednu mäkkú žuvaciu tabletu s hmotnosťou 1500 mg).

 

11. Prečo mäkké žuvacie tablety NUTRILITE Kids Omega-3 obsahujú repkový olej?

Mäkké žuvacie tablety NUTRILITE Kids obsahujú okrem udržateľne získavaného rybieho tuku a cenného vitamínu D aj veľmi malé množstvo repkového oleja.  Repkový olej sa používa na lubrikáciu krycej fólie, aby sa zabránilo jej priľnavosti k výrobku. Keďže finálny výrobok obsahuje len stopové množstvo tejto zložky, obsah repkového oleja je taký malý, že ho nemožno namerať.