Lutein a často kladené otázky

NUTRILITE™ Čučoriedky s luteínom sú špeciálnou kombináciou čučoriedok, luteínu a vitamínu A, ktorého bohatý obsah prírodných látok rastlinného pôvodu podporuje zdravie očí v každom veku.

 

1. Komu môžu byť tieto výrobky na úžitok?

Z užívania tohto výrobku môže mať osoh ktokoľvek, kto sa zaujíma o zdraví stav očí. 

Okrem toho, výrobok môže byť prínosom pre ľudí, ktorí ešte neuvažujú o zdraví ich očí. Najmä osoby, ktoré vykonávajú činnosti s vysokou stimuláciou nervového systému zažívajú únavu očí pri ich namáhaní sa. To sa týka mladšej generácie, ktorá býva vystavená digitálnym zariadeniam ako smartfóny, laptopy, TV...

 

2. Čo sú fytonutrienty?

Fytonutrienty sú organické zložky, ktoré sa nachádzajú v rastlinách a považujeme ich za prospešné pre ľudské zdravie.  Výraz “fyto” pochádza z gréckeho slova "rastlina". Ovocie, zelenina, obilniny, strukoviny, orechy a čaje, to všetko sú bohaté zdroje fytonutrientov. Pomáhajú chrániť rastliny pred baktériami, plesňami a inými hrozbami. A keď ich absorbujú naše telá, fytonutrienty nám môžu pomôcť dobre sa cítiť a udržiavajú fungovanie nášho organizmu.

 

3. Čo je luteín a aký je jeho vplyv na náš zraki?

Fytonutrient luteín je členom skupiny karotenoidov a je prírodným pigmentom, ktorý sa nachádza v mnohých rastlinách. Luteín môžete nájsť v škvrnitej oblasti oka, kde poskytuje cielenú ochranu antioxidantmi. Oči sú zásobárňou karotenoidov, pričom luteín a zeaxantín sú koncentrované v sietnici a šošovke.

 

4. Obsahuje tento výrobok glutén, alebo laktózu?

Nie, neobsahuje glutén, alebo laktózu.

lutein nutrilite

 

5. Obsahuje tento výrobok fruktózu, umelé príchute, umelé sladidlá, alebo konzervačné látky?

Nie, neobsahuje fruktózu, umelé príchute, farbivá, konzervačné látky, ani žiadne umelé sladidlá.

 

6. Obsahuje tento výrobok alergény?

Tak, ako pri všetkých výrobkoch je zoznam potenciálnych alergénov zvýraznený.

 

7. Je tento výrobok vhodný pre vegetariánov a vegánov?

Áno. Výrobok je vhodný pre vegetariánov a vegánov. Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu.

 

8. Je tento výrobok kosher alebo halal?

Zloženie je vyrobené na základe prísnych požiadaviek Kosher a Halal. Výrobok spĺňa parametre Kosher a Halal, ale nie je certifikovaný.

 

9. Ako užívať tento prípravok? Mal by sa užívať na prázdny žalúdok, alebo s jedlom?  

Pre maximálne výhody výrobku užívajte dve tablety denne, spolu s jedlom. Tento výrobok môžete užiť spolu s ostatnými doplnkami výživy.