Vitamín D NUTRILITE™

119797

Výživové doplnky s vitamínom D z prírodných zdrojov prispievajú na udržanie fungovania kostí, zubov, svalov a normálneho fungovania imunitného systému. 

Balenie: 90 tabliet

 • €22,87 €0,87 –4 %
  €19,13 bez DPH
 • Skladom
€22
Kategória: Prírodné doplnky stravy Nutrilite
 

NUTRILITE Vitamín D je výživový doplnok s obsahom vitamínu D z prírodných zdrojov a pomáha vám, aby ste sa cítili skvele a podporuje vaše celkové zdravie.

 

Aké sú jeho priaznivé účinky

 • NUTRILITETM Vitamín D poskytuje výživovú dávku 15 µg (600 IU)* vitamínu D, derivovanú z prírodných zdrojov na podporu vášho zdravia.
 • Vitamín D prispieva k zachovaniu normálneho stavu kostí a zubov.
 • Vitamín D prispieva k normálnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu.
 • Vitamín D prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a ku zachovaniu normálneho fungovania svalov.
 • Vitamín D zohráva úlohu pri delení buniek.

* 300% RVH (Referenčná výživová hodnota).

 

Prečo by sa vám mohol páčiť

Každodenné vystavenie sa pleti slnečným lúčom by mohlo poskytnúť potrebnú dennú dávku vitamínu D.**

Naše životné štýly a oddanosť práci znamenajú, že mnohí z nás trávia veľa času vo vnútri. Príležitosti na pobyt vonku sú kvôli kratším dňom a slabším slnečným lúčom v jeseni a v zime limitované.  Vitamín D sa prirodzene vyskytuje v málo jedlách, čo znamená, že jeho dostatočný príjem v strave nie je silnou stránkou pre väčšinu ľudí. Výsledkom je, že mnohí z nás nevyužívajú naplno potenciál tohto „slnečného vitamínu“ a v skutočnosti trpia jeho nedostatkom.

Pomoc je poruke! NUTRILITETM Vitamín D obsahuje vitamín D z prírodných zdrojov a umožňuje ho získať jednoduchým spôsobom využitím sily slnka na dlani vašej ruky.

 

Fakty, ktoré vás zaujmú

Vystavením rúk a tváre na slnko na 30 minút denne bez použitia ochranného krému získate požadovaný denný príjem vitamínu D. **

Vitamín D sa prirodzene vyskytuje len v málo jedlách, ako napr. u mastných rýb (losos, tuniak, makrela a oleje z rybacej pečienky). Malé množstvo vitamínu D sa nachádza v hovädzej pečienke, syre, a vaječnom žĺtku.

V rozsiahlej štúdii podporovanej Európskou úniou sa zistilo, že 40.4% populácie trpí nedostatkom vitamínu D bez ohľadu na vek, etnickú príležitosť a zemepisnú šírku.***

NUTRILITEVitamín D dodáva vitamín D derivovaný z dvoch prírodných zdrojov.

Je vyrobený z kultivovanej pšenice - vysoko koncentrovaný zdroj vitamínu D.

Pšenica je pestovaná na certifikovaných farmách NutriCert™.

NUTRILITE Vitamín D neobsahuje umelé príchute, farbivá a konzervačné látky.

 

** Množstvo vitamínu D produkované v pleti s pomocou slnka môže byť ovplyvnené zemepisnou šírkou, sezónou, ozónovou vrstvou a mrakmi, ktoré sú charakteristické pre povrch, oblečenie, farbu pleti a vek.  Zdroj: EFSA NDA Panel, 2016. Scientific opinion on dietary reference values for vitamin D. EFSA Journal 2016;14(10):4547, 145 pp. doi:10.2903/j.efsa.2016.4547; https://efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2016.4547

*** Zdroj: Cashman KD, Dowling KG, et al. Vitamin D deficiency in Europe: pandemic? Am J Clin Nutr (2016) 103(4):1033–44.10.3945/ajcn.115.120873.

Zloženie

PRÍSADY: Maltodextrín, stabilizátory (mikrokryštalická celulóza, sieťovaná sodná soľ karboxymetylcelulózy, hydroxypropylmetylcelulóza), droždie s vitamínom D 3%, modifikovaný škrob, protihrudkujúce látky (oxid kremičitý, mastné kyseliny), sacharóza, antioxidanty (askorban sodný, alfa-tokoferol), zvlhčovadlo (glycerol), triglyceridy so stredne dlhým reťazcom, cholekalciferol, povlaková látka (karnaubský vosk).

 

Výživová hodnota

PRIEMERNÝ OBSAH        Na deň (1 tableta) % RVH****
Vitamin D 15 μg 300

**** % Referenčnej výživovej hodnoty

Kľúčové vlastnosti

NUTRILITE Vitamín D poskytuje dostatočnú dávku vitamínu D 15 µg (600 IU).

Je pohodlné zaradiť ho ku akejkoľvek strave - stačí vám vziať si jednu malú tabletu denne.

NUTRILITE Vitamín D je vyrobený z kultivovaných kvasiniek - vysokokoncentrovaný zdroj vitamínu D.

NUTIRLITE Vitamín D neobsahuje umelé farbivá, príchute, alebo konzervačné látky.

 

Použitie

Jednu tabletu denne, s jedlom alebo bez jedla.

 • Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
 • Výživové doplnky nie sú náhradou pestrej, vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.
 • Prosím, neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nádobku dôkladne uzatvárajte.
 • Uchovávajte na chladnom a suchom mieste.
 • Hlavný význam má pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl.

 

Často kladené otázky

Pre koho môže byť užívanie týchto výrobkov výhodné?

Dospelí, ktorí sa starajú o svoje telo a ocenia aktívny životný štýl.  Môžu mať problémy získať adekvátne množstvo vitamínu D - nielen zo stravy, ale aj kvôli životnému štýlu a obmedzenému prístupu na slnko, najmä počas jesene a zimy.

 

Je tu riziko, že príjem vitamínu D bude príliš VYSOKÝ, AK bude moja strava bohatá na obsah mastných kyselín, vajec a mliečnych výrobkov?

Výskumy ukazujú, že riziko toxicity pri príjme vitamínu D je u zdravých ľudí veľmi nízke, nižšie ako 10.000 IU (250 µg)/denne.

 

Existujú iné fyzické štádiá/podmienky, pri ktorých je užívanie výrobku kontraindikované?

Neexistuje žiadna evidencia kontraindikácií pri používaní tohto výrobku. Tehotné alebo dojčiace matky a ktokoľvek so zhoršeným zdravotným stavom by sa mal pred začatím užívania poradiť so svojím lekárom.

 

Môžem tento výrobok užiť spolu s ostatnými doplnkami výživy?

Tento výživový doplnok môžete kombinovať s inými výživovými doplnkami. Užívateľ má tak flexibilitu uspôsobiť si režim užívania výživových doplnkov tak, aby splnil požiadavky životného štýlu a potrieb výživy. 

Ak sa dodržiava prijímanie denných dávok, tak kombinácia tohto výrobku s NUTRILITE DOUBLE X alebo DAILY a/alebo CalMagD Plus nespôsobuje žiadne riziko pre ľudské zdravie. 

NUTRILITE je najpredávanejšou značkou vitamínov a doplnkov stravy na svete. * Nutrilite ponúka kompletný rad výrobkov pre správnu výživu a optimálnu kondíciu vrátane základných vitamínov a minerálnych látok, bylinných doplnkov stravy a výživy pre aktívny životný štýl.

Značka NUTRILITE sa inšpirovala zakladateľom spoločnosti Dr. Carlom Rehnborg a jeho skúsenosťami z Ďalekého východu. Už od roku 1934 v sebe prepája vedu s prirodzenými výhodami rastlín. Od samého začiatku stavala značka NUTRILITE na inovatívnom využívaní vedy s cieľom maximalizovať priaznivé vlastnosti fytonutrientov, tj. Živín rastlinného pôvodu. Dnes s hrdosťou oslavujeme 80 rokov, kedy ľuďom po celom svete pomáhame dobre sa cítiť a aktívne žiť.

* Zdroj: Euromonitor International Limited; www.euromonitor.com/amway-claims

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.