Často kladené otázky k Nutrilite Double x

Čo sú fytonutrienty a prečo sú dôležité?

Svetová zdravotnícka organizácia (World Health Organization, WHO) odporúča konzumáciu 5 porcií ovocia a zeleniny denne. Avšak, 75 % svetovej populácie nespĺňa odporúčaný denný príjem živín3. Okrem toho, je dôležitá pestrá a vyvážená strava. Preto je najlepšie jesť ovocie a zeleninu zo všetkých piatich skupín farieb, keďže rastliny obsahujú nielen rozmanité vitamíny, minerály, ale aj fytonutrienty. 

Fytonutrienty sú známe aj ako fytochemikálie - organické zložky nachádzajúce sa v rastlinách. Výraz ‘fyto’ pochádza z gréckeho slova "rastlina". Ovocie, zelenina, obilniny, strukoviny, orechy a čaje sú bohatými zdrojmi fytonutrientov.

3Zdroj: “Global assessment of select phytonutrient intakes by level of fruit and vegetable consumption”; Mary M. Murphy, Leila M. Barraj and Judith H. Spungen; British Journal of Nutrition (2014), 112, 1004-1018.

 

Aký je rozdiel medzi NUTRILITE DOUBLE X, NUTRILITE Daily a NUTRILITE Chewable Multivitamin (Žuvací multivitamín)?

Kým NUTRILITE Daily je vynikajúcim úvodom do multivitamínových/multiminerálnych výživových doplnkov, tak NUTRILITE DOUBLE X považujeme za zlatý štandard. DOUBLE X poskytuje oveľa komplexnejší profil vitamínov a minerálov ako NUTRILITE Daily a pestrejšiu ponuku rastlín a fytonutrientov. 

NUTRILITE Žuvací multivitamín je navrhnutý tak, aby zabezpečil deťom a mladším ľuďom základnú podporu po celý rok.

 

Čím sa NUTRILITE DOUBLE X odlišuje od konkurencie?

Použitie širokého spektra rastlinných prísad obsahujúcich fytonutrienty je jedným z hlavných rozdielov medzi NUTRILITE DOUBLE X výživovým doplnkom a jeho konkurentmi. Zloženie NUTRILITE DOUBLE X obsahuje exkluzívnu zmes fytonutrientov. 

NUTRILITE DOUBLE X poskytuje vyváženú kombináciu 12 esenciálnych vitamínov a 10 minerálov, zároveň je obohatený o PhytoBlend™ - špeciálnu zmes z 22 rastlín a fytonutrientov derivovaných z ovocia, zeleniny a bylín, ktoré nie je ľahké zaradiť do vašej každodennej stravy. NUTRILITE DOUBLE X je navrhnutý tak, aby pomáhal vyplniť potenciálny nedostatok živín prostredníctvom výťažkov z rastlín zo všetkých piatich skupín farieb, kde každá farba poskytuje cenné živiny.

 

Komu môžu byť tieto výrobky na úžitok?

Z užívania výrobku môžu profitovať dospelí, ktorí sa starajú o svoje telo, vedú aktívny
a dynamický životný štýl a rozumejú výhodám zaradenia výživových doplnkov do ich stravy, aby si udržali celkovú telesnú a duševnú pohodu (viď časť „Ako vám to môže pomôcť) .

  • Ľudia, ktorí konzumujú menej ako 5 porcií ovocia a zeleniny denne, na základe odporúčaní WHO (svetovou zdravotníckou organizáciou).
  • Ľudia, ktorí majú pocit nedostatočnej fyzickej a duševnej kondície.
  • Ľudia žijúci v strese.
  • Ľudia, ktorí chcú svojmu organizmu pomôcť vyrovnať sa so zmenami ročných období.
  • Ľudia, ktorí trávia veľa času športovaním si vyžadujú vyššiu výživovú podporu*.
  • Ľudia dodržujúci diétu a ktorým chýba dostatočný príjem základných vitamínov a minerálov.

*Amway nepridáva do Nutrilite výrobkov žiadne prísady, ktoré momentálne nie sú povolené World Anti-Doping Agency (WADA).  Pri dodržiavaní pokynov na etikete sú naše výrobky bezpečné na použitie. Nemôžeme určiť ako užívanie našich výrobkov môže skutočne ovplyvniť výsledky lekárskych testovaní a preto športovcom odporúčame ohľadom osobného programu výživy kontaktovať ich lekára.

 

Obsahuje NUTRILITE DOUBLE X glutén, alebo laktózu? 

NUTRILITE DOUBLE X neobsahuje laktózu. Okrem toho, výrobok bol testovaný na obsah gluténu a preukázalo sa, že jeho obsah je nižší ako 20 ppm. Podľa definície EU je tak „bez obsahu gluténu“.

 

Obsahuje tento výrobok fruktózu, umelé príchute, farbivá, sladidlá, alebo konzervačné látky?

Nie, neobsahuje fruktózu, umelé sladidlá, príchute, farbivá, ani žiadne umelé konzervačné látky.

 

Je tento výrobok vhodný pre vegetariánov a vegánov?

NUTRILITE DOUBLE X spadá do definície „vegetariánsky” podľa jej definovania Európskou vegetariánskou úniou. Avšak jednou z prísad je lanolín derivovaný z ovčej vlny a preto ho nepovažujeme za vegánsky optimálny.

11710